Найбільші та історично важливі чоловічі монастирі іменувалися лаврами...

З вікипедії - лаври (грец. Λαύρα — «міська вулиця, багатолюдний монастир») з'явились в 4 ст. в Палестині, як монастирі з певним устроєм чернечого життя, що передбачав спільний захист від кочівників, спільні богослужіння, але зберігав елементи відлюдницького життя.

В Україні був у Києво-Печерській та Почаївській, чув за Святогорську, а виявляється зовсім поруч, на Львівщині є Свято-Успенська Унівська ЛавраСтудійського уставу — один із найдавніших монастирських комплексів України, центральний монастир Галицької єпархії впродовж XIV—XVIII століть, осередок чернечого життя монахів Студійського уставу. Унікальний архітектурний ансамбль-пам'ятка, розміщений у селі Унів Перемишлянського району Львівської області.

Черне́цтво Студійського уставу митрополит Андрей Шептицький відновив 1898 року, поклав на нього завдання плекати прадавню Східну традицію чернечого життя. Монахи-студити дотримуються Студійського уставу, який в ХІ ст. принесли в Україну з Константинополя та Афону преподобні отці Антоній і Теодосій Печерські. Енергетично сильне місце, звідки виходиш з світлими думками. Будете їхати зі Львова в напрямку Тернополя, неодмінно поверніть, і візьміть пляжку для води з цілющого джерела, але слідкуйте за часом, уїзжати не хочеться ?